Jdi na obsah Jdi na menu
 


Údržba obuvi a záruční list

U obuvi činí záruka na výrobní vady 24 měsíců.

Upozorňujeme, že pokud dojde k poškození obuvi z hlediska nedodržení zásad o účelovém použití obuvi a nebo z důsledků zanedbané údržby dle návodu na údržbu, nemůže být brán zřetel na případné reklamace.

Při výběru obuvi dbejte na to, aby zvolený druh, velikost a šíře obuvi přesně odpovídal Vašim potřebám (nezapomeňte, že délka vnitřního prostoru obuvi – velikost, by měla být delší než délka chodidla). Nevhodně zvolený druh obuvi, velikost, šíře nebo tvar obuvi nemůže být důvodem  k pozdější reklamaci.

Návod na použití a údržbu

1. Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte  způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti. Střídejte často obuv, zejména v deštivém počasí.

2. Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení.

3. Obuv si při nákupu pečlivě vyzkoušejte.

4. Obuv je potřeba často střídat, zejména v nepříznivém počasí.

5. Při obouvání, zejména u zavřeného střihu, používejte obouvací lžíci.

6. Usňová i textilní obuv s konfekčním šitím není vodotěsná. Odolnost proti promočení lze  zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv. Usňová obuv a obuv z broušených usní není neomezeně odolná proti vlhkosti, vhodnou impregnací pouze  zvyšujeme její odolnost proti vodě.

7. Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu, ani v bezprostřední blízkosti tepelných  zdrojů.

8. Obuv jenž  je vybavena membránou, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř obuvi,  může být ošetřována pouze k tomu určenými speciálními prostředky. Tuto obuv je vhodné  před prvním nošením ošetřit vhodným impregnačním prostředkem (dosáhneme  tím stavu, že nečistoty zůstávají na povrchu vrchního materiálu, obuv se lépe čistí a membrána nemá sníženou svou prodyšnost).

9. Vezměte v úvahu, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční  dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání  obuvi u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím  záruční doby.

10. Obuv po každém použití ošetřete dle typu a materiálů vhodnými prostředky na obuv.

11. Do uzavřené, zejména usňové obuvi po vyzutí  napněte napínáky odpovídající velikosti.  Nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost povrchu je charakteristická pro přírodní  useň.

12. Žádnou obuv zásadně nelze prát v pračce.

13. Obuv je nutno chránit před chemickými  vlivy a promáčením.

14. Při zvýšeném pocení nebo při provlhnutí může usňová obuv částečně pouštět barvu.  Tento jev se ve zvýšené míře vyskytuje u obuvi, která není opatřena podšívkou.

15. Včasnou základní údržbou opotřebených patníků a podešví (příp. podrážek) zabráníte  poškození další součásti Vaší obuvi. Toto případné poškození nemůže být důvodem k reklamaci.

16. U obuvi je nutné ošetřovat všechny části (podpatky potahované usní, usňové podšívky a stélky).

Užívání obuvi

Pro každou příležitost je vhodný jiný druh obuvi. Berte prosím při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete obuv používat.

Společenská obuv – nehodí se k delší chůzi. Jedná se většinou o celousňovou obuv. Tato obuv  je velmi citlivá na vlhkost a nerovný povrch.

Módní obuv – obuv určená pro nošení v nenáročných podmínkách, prvořadá je její módnost.

Obuv pro volný čas – může být používána pro chůzi na delší vzdálenosti i v přírodě.

Sportovní obuv – je obuv pro provozování různých sportů. Sportovní obuv užívaná k jinému účelu, než je určena, nemůže být reklamována.

Dětská obuv – je obuv, na kterou jsou kladeny zvláštní nároky.

  • Vybírejte obuv, která vyhovuje do délky i do šířky.
  • Dětská obuv by měla mít prostornou kulatou špičku.
  • Dětská noha roste velice rychle, porovnávejte proto velikost nohy a nošené obuvi.

Použitý materiál – jeho údržba a ošetření

Hladká useň

-  obuv zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo vlhkým hadříkem a vytřete do sucha. Použijte vhodný  krém požadovaného odstínu a vyleštěte. Lakovaná useň - obuv zbavte nečistot jemným  vlhkým hadříkem a povrch ošetřete  speciálním prostředkem na  lakované usně.

Nubuck,velur,semiš – znečištění odstranit speciální kartáčkem nebo speciální gumou,kartáčovat bez vydírání vlasu!         K ošetření jsou vhodné čistící a impregnační materiály ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje! Syté a tmavé odstíny broušených usní mohou částečně pouštět barvu. Při zvýšeném pocení, nebo při provlhnutí obuvi může vnitřní vybavení obuvi  do jisté míry zapouštět barvu. Tomuto není možné současnou technologií výroby usní zabránit, takže se nejedná o výrobní vadu, která by mohla být předmětem reklamace.

Syntetické materiály

– snadno se čistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí se vytře hadříkem.

 

Textil

– čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním  za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil. Vodonepropustná membrána (např. GORE-TEX) – obuv nejprve očistěte od hrubé  špíny pomocí vlažné vody, po uschnutí povrchu naimpregnujte obuv vhodným  impregnačním prostředkem. Používejte pouze přípravky, které doporučují výrobci  těchto membrán.

Podmínky reklamace

Na výrobky se vztahuje záruka na výrobní vady v délce 24 měsíců od data prodeje.

Reklamace musí být uplatněna bez odkladu ihned při zjištění závady.

Zboží k reklamaci přijímáme z hygienických důvodů čisté, zbavené všech nečistot a suché.

Záruka se vztahuje na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou vadou materiálu, případně chybou výroby.

Reklamaci prodejce doloží písemným vyjádřením o stavu přijatého výrobku, kde je přesně popsán důvod reklamace.

Záruka se nevztahuje na:

  • změnu výrobku v důsledku nedodržení pokynu uvedených v návodu na údržbu  a ošetřování,
  • veškerou změnu výrobku vzniklou důsledkem jeho opotřebení (záruku nelze zaměňovat  s životností výrobků, která úměrně klesá s jeho každodenním nošením),
  • mechanicky poškozený výrobek,
  • výrobek, u kterého byly v záruce provedeny jakékoliv opravy či úpravy nesouvisející  s běžnou údržbou,
  • pouštění barvy při zvýšeném pocení,
  • skvrny vzniklé v důsledku použití nevhodných čisticích prostředků.